FCE – czyli Fenomenalnie Cenny Egzamin ;)

Kończysz studia i przygotowujesz się do wejścia na rynek pracy? A może rozpocząłeś już swoją karierę, jednak chcesz podnieść kwalifikacje? Pracodawcy oczekują doświadczenia, kompetencji zawodowych, umiejętności przydatnych w miejscu pracy. Znajomość języków to atut, obok którego na pewno nie przejdą obojętnie. Zawalcz o ciekawą posadę i zrób coś dla samego siebie. Certyfikat FCE (First Certificate in English) to certyfikat, którym posługiwanie się stanowi gwarancję opanowania języka angielskiego w stopniu średnio-zaawansowanym. Co istotne, jest on ważny bezterminowo, możesz posługiwać się nim przez całe życie.

Jakie instytucje honorują certyfikat?

Po pierwsze Ministerstwo Edukacji Narodowej, które egzaminowi FCE przyznaje status dawnego egzaminu państwowego z języka angielskiego oraz uznaje go za potwierdzenie posiadania kwalifikacji językowych niezbędnych do pracy w charakterze przewodnika, czy pilota wycieczek. Kolejną instytucją jest Urząd Służby Cywilnej, dla którego posiadanie certyfikatu stanowi dokument świadczący o posiadaniu wiedzy niezbędnej do pracy w polskiej służbie cywilnej. Do jednostek uznających certyfikat należą też liczne zagraniczne uniwersytety i ośrodki edukacyjne. Posiadanie go będzie ogromną zaletą przy pracy w handlu czy przemyśle.

Nie tylko kwestie zawodowe mogą być motywacją do podjęcia trudu przystąpienia do egzaminu. To sposób na sprawdzenie Twoich postępów w nauce, a także zachęta do ciągłego poszerzania wiedzy.

A teraz konkrety:

Na początek…

Aby móc zdawać egzamin FCE po pierwsze, należy się zarejestrować. W tym celu wejdź na stronę

https://rejestracja.britishcouncil.pl/formularz-rejestracyjny.php?ln=pl

i postępuj zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją. Rejestracja jest pierwszym krokiem ku przystąpieniu do egzaminu, nie można jej pominąć!

Kiedy zapisać się na egzamin?

Egzaminy odbywają się kilka razy w roku, wybierz najodpowiedniejszy dla siebie termin spośród wszystkich dostępnych pod tym linkiem:

http://www.britishcouncil.org/pl/2011_exams_dates_open_sessions_pl_gb_23_02_11_am_final.pdf

Gdzie zapisać się na egzamin?

Aby podejść do egzaminu nie musisz udawać się w daleką podróż, praktycznie w każdym mieście w Polsce znajdują się Centra Egzaminacyjne, w których przeprowadzane są egzaminy.

We Wrocławiu takim miejscem jest English Language Centre znajdujący się przy ul. Kuźniczej 22.

Koszt egzaminu

W przypadku egzaminu w wersji papierowej cena wynosi 515 zł, natomiast egzamin w formie komputerowej to koszt 505 zł.

Jeżeli zdecydujesz się na rozpoczęcie przygotowań do egzaminu zapraszamy Cię do Simply Speaking, aktualnie jesteśmy na etapie tworzenia grup przygotowujących się do podjęcia egzaminacyjnego wyzwania!

Pod adresem podanym poniżej możecie sprawdzić swoje aktualne przygotowanie do egzaminu FCE

http://olpt.s3.amazonaws.com/online-practice-fce/index.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: